لگد زدن ایران والیبال صربستان ورزشگاه

لگد زدن: ایران والیبال صربستان ورزشگاه مهدی مهدوی شهرام محمودی تیم ملی والیبال والیبال

گت بلاگز وب‌گردی همه نشانه‌های عجیب و غریب میگرن

سردرد و بعد از آن میگرن‌ها. اگر شما از دومی زحمت می‌برید، می‌دانید که اصطلاح درد جهت آن انصاف نیست. میگرن می‌تواند فلج کنده باشد.

همه نشانه‌های عجیب و غریب میگرن

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ سردرد و بعد از آن میگرن‌ها. اگر شما از دومی زحمت می‌برید، می‌دانید که اصطلاح درد جهت آن انصاف نیست. میگرن می‌تواند فلج کنده باشد. ولی درد شدید سر به‌کنار، میگرن‌ها اغلب با علائم عجیبی همراه هستند، چیزی که در سردرد‌های معمولی تجربه نمی‌شود. از چیزهای عجیب و غریبی که اطراف چشم می‌چرخد تا حس بویایی خیلی قوی.

در ادامه توضیحاتی جهت تمامی عوارض جانبی عجیب مربوط به میگرن آورده شده است است.

تصور لکه‌ها

همه نشانه‌های عجیب و غریب میگرن

لک‌ها، جرقه یا نور و نقاط سیاه “اورا” نامیده می‌شوند. که نتیجه اوج و پایین شدن لایه رویی بینایی مغز شماست. دکتر مارک گرین، مدیر مرکز پزشکی درد و سردرد در بیمارستان Mount Sinai نیویورک می‌گوید: مانند سوختن جنگل است که می‌سوزد و زمین سوخته به‌جا می‌گذارد. گرین می‌گوید که، قطعه بعد سری مغز شما رشته‌های عصبی را فعال می‌کند و سپس از کار می‌اندازد، چیزی که درخشندگی و بعد از آن لکه‌های تاریک را بوجود می‌آورد.

دکتر جوزف سافدیه ، متخصص مغز و اعصاب در مرکز پزشکی پروتستان Weill Cornell در نیویورک می‌گوید که، گاهی افراد فکر می‌کنند تنها یک چشم است که دچار اورا بینایی شده است هست. ولی در حقیقت، اورا در موارد نادر به سمت چپ میدان دید محدود می‌شود. سافدیه می‌گوید، اگر چشم چپ خود را بپوشانید، همچنان در چشم راست خود آن را تجربه می‌کنید.

چرخش اتاق

بسیاری از مردم حالت نوسانی و چرخشی را تجربه می‌کنند. آنها در طی تجربه‌ی میگرن حس می‌کنند اگر دراز نکشند، ممکن است پرت شوند. تغییرات ناشی از میگرنِ ناگهانی، در شیمی مغز می‌تواند تعادل درونی گوش را با روش‌هایی مشابه سرگیجه برهم ‌زند، چیزی که اغلب احساس تهوع را بوجود می‌آورد. در حقیقت، تحقیقات نشان می‌دهد که میگرن و سرگیجه اغلب همراه هم هستند.

سردرد و بعد از آن میگرن‌ها. اگر شما از دومی زحمت می‌برید، می‌دانید که اصطلاح درد جهت آن انصاف نیست. میگرن می‌تواند فلج کنده باشد.

سوزش و مورمور شدن اعضای بدن

درست همانطور که لایه‌ی رویی بینایی شما اوج و پایین می‌شود، روی سایر جنبه‌های فعالیت مغز شما نیز تاثیر می‌گذارد. مطالعات نشان می‌‌دهد که بعضی از اشکال اورا، اعصاب حسی را فعال می‌کند به شیوه‌ای موجب سوزش بخشی از بدن می‌شود. سپس عصب‌ها آرام می‌شوند و موجب بی‌حسی می‌گردند. بنابراین، سوزش و بی‌حسی را در دستانتان حس می‌کنید! این دیگر محصول فعالیت مغزی مغشوش شما است.

حساسیت لامسه

مانند یک آفتاب‌سوختگی بد، در بعضی از اورا‌های حساس، کم‌ترین تماس موجب درد شدید می‌شود، شرایطی مانند حساسیت بیش از حد نورون‌ها. این درد هنگامی که عروق‌ خونی ملتهب، عصب‌های درد در ستون فقرات و سر را بیش از حد جنبش کند، بوجود می‌آید. اگر تجربه‌اش کردید، به پزشکتان بگویید. چرا؟ اگر از حساسیت بیش از حد نورون‌ها نیز زحمت می‌برید، تریپتان‌ها، داروهای تجویزی مرسوم مورد استفاده در درمان میگرن، کمترین تاثیر را خواهد داشت.

چهره خنده دار

اورای می‌تواند بر صورت، لب‌ها و یا زبان که به نام چیرو‌ی دهانی آشنا می‌شود، تاثیر گذارد و توانایی شما در صحبت کردن و خوردن را مختل کند. نوع مشابهی از اورا می‌تواند باعث از بین بردن بعضی از صحبتتان شود و یا مانع توانایی شما در به یادآوردن کلمات. دکتر الکساندر ماسکوپ، مدیر و موسس مرکز سردرد نیویورک می‌گوید: این عارضه باعث می‌شود افراد مبتلا، دلواپس وجود تومور مغزی یا سکته مغزی شوند. مراجعه به دکتر جهت فهمیدن آنچه که اتفاق می‌افتد و یافتن درمان مهم است.

همه نشانه‌های عجیب و غریب میگرن

بوهای آزارنده

ممکن است رایحه‌های بسیار شدید که موجب تهوع می‌شود را تشخیص دهید. سفدیه می‌گوید که، شما تنها نیستید: تقریبا نیمی از مبتلایان به میگرن به بو حساسیت دارند. نام مستعار آن اسموفوبیاست. متاسفانه، دیگر کوکی‌های تازه پخته شده است اشتها آور نیستند. در عوض آن بوها جهت حس بویایی مغز باری اضافی هستند و تقریبا هر بویی موجب به‌هم خوردن معده می‌شود.

حساسیت به نور

تنها بوها نیستند که خیلی نیرومند می‌شوند. ماسکوپ می‌گوید، سایر نواحی مغزِ افراد مبتلا به میگرن به نور و صدا حساس‌تر می‌شود، چیزی که علت خزیدن آنها به مکانی تاریک و ساکت جهت دور شدن از درد می‌شود. قرار گرفتن در معرض نور باعث می‌شود عصب بینایی نشانه‌هایی را به مغز ارسال کند که گیرنده‌های درد را فعال می‌کند. طبق مطالعه‌ای در Nature Neuroscience در سال 2010، مکانیسم آنچنان پرقدرت است که حتی مبتلایان به میگرن که ذاتا نابینا هستند، آن را تجربه می‌کنند.

سردرد و بعد از آن میگرن‌ها. اگر شما از دومی زحمت می‌برید، می‌دانید که اصطلاح درد جهت آن انصاف نیست. میگرن می‌تواند فلج کنده باشد.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

همه نشانه‌های عجیب و غریب میگرن

همه نشانه های میگرن

واژه های کلیدی: سردرد | میگرن | بینایی | حساسیت | نیویورک | تاثیر گذار | درمان میگرن | میگرن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog